Kurumsal |

Kurumsal

Biz Kimiz?

Firmamız, 1977 yılında Kayseri ili Cırgalan mevkiinde kurucumuz merhum Ömer Doğan tarafından 300m2' lik atölyede muhtelif pik döküm imalatı faaliyetleriyle imalata başlamıştır.

Artan müşteri talepleri doğrultusunda Lavsan Döküm Sanayi Kayseri 1. Organize Sanayi Bölgesinde 3500 m² kapalı alan olmak üzere toplam 5500 m² alan üzerine inşa edilmiştir.

Başlangıçta kendi bünyemizde imal edilen Lavsan Soba şirketinin döküm parça ihtiyacını karşılamak üzerine kurulan Lavsan Döküm Sanayi 2018 yılında yaptığı yatırımlarla ürün grubunu genişleterek otomotiv, makine imalat, tarım ve inşaat gibi sanayilere Lamel Grafitli Dökme Demir (pik) ,Küresel Grafitli Dökme Demir (sfero) ve düşük - orta - yüksek alaşımlı çelik döküm üretimi yapmaktadır. Modeli veya numunesi verilen makine yedek parça ve bütün sektör ihtiyaçlarının döküm ve yedek parça ihtiyaçları karşılanmaktadır. Yıllık üretim kapasitesi 3000 ton/yıl olan Lavsan Döküm Sanayi her geçen gün daha da gelişerek sektörün öncü firmaları arasına girmektedir.